Czy surowa dieta jest dla każdego?

Dieta

Drastyczna zmiana nawyków żywieniowych nie jest dobra dla naszego organizmu. Wprowadzenie zmian ad hoc jest szokiem dla organizmu. Jeżeli ktoś myśli o totalnej zmianie nawyków żywieniowych powinien robić to stopniowo. Nie jest łatwo z jedzenia przekąsek przejść na dietę standard i równie trudno jest przejść z diety standard na dietę oparta tylko na warzywach, owocach, sokach i przecierach. Surowa dieta na początku może wywoływać boleści brzucha, zaparcia lub biegunki. Osoby na tej diecie mogą czuć się wiecznie głodne, osłabione i senne. Zauważają także brak chęci do działania. Jednak warto przeczekać najgorsze chwile. Owoce i warzywa to najlepsze detoksykanty.

Wspaniale oczyszczają organizm z zalegających złogów. Produkty, które najbardziej nam szkodzą to kawa, alkohol, słodkości, nabiał oraz gluten. Nietolerancja na laktozę i gluten pojawia się u wielu osób. Co wyróżnia dietę detox oferowaną przez catering Hit Dieta? T

o propozycja dla osób, które chcą rozpocząć racjonalną dietę odchudzającą. Koktajle przygotowywane przez ekspertów zawierają moc łatwo przyswajalnych przeciwutleniaczy oraz witamin. Podczas ich przygotowywania wykorzystuje się świeżo wyciskane soki i przeciery z warzyw oraz owoców. Aby proponowane menu było różnorodne bazą dla koktajli są produkty takie jak: woda brzozowa, płynne przetwory mleczne oraz różnego rodzaju mleka roślinne. Aby zmaksymalizować dobroczynny wpływ diety na nasz organizm koktajle często wzbogacane są dodatkami, takimi jak zboża czy nasiona. Dlaczego? Zawierają one duże ilości błonnika, jak np. ostropest, nasiona chia, płatki zbożowe czy młody jęczmień. Surowa dieta stosowana jest nie dłużej niż siedem dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne