Czym jest weganizm?

Warzywa

Weganizm jest zarówno stylem życia, jak i dietą, która wyklucza jedzenie, stosowanie i użytkowanie jakichkolwiek produktów pochodzących od zwierząt. To przede wszystkim świadoma rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Chodzi o to, aby wyeliminować produkty zwierzęce ze wszystkich sfer życia. Weganie nie jedzą nie tylko mięsa, ale również produktów nabiałowych oraz jaj i miodu.

Co więcej, weganki i weganie nie stosują kosmetyków testowanych na zwierzętach oraz tych, które w swoim składzie posiadają substancje i składniki pochodzenia zwierzęcego. Ponadto weganie nie kupują i nie noszą ubrań wykonanych ze zwierzęcych skór i surowców, takich jak futra, wełna, jedwab. Nie uczestniczą w zabawach i zgromadzeniach, gdzie występują zwierzęta. Czyli nie chodzą do zoo, cyrku, a nawet do oceanarium. Dlaczego ludzie decydują się na weganizm? Przede wszystkim ze względów etycznych. Warunki, w jakich zwierzęta przeznaczane na ubój żyją oraz sposób uboju są poniżej godności żywej istoty. Ludzie rezygnują z jedzenia mięsa także ze względów religijnych, duchowych, społecznych, a nawet finansowych.

Dlaczego warto zdecydować się na catering wegański?

Jeżeli jesteś weganinem lub weganką i nie masz czasu na przygotowywanie aż pięciu różnorodnych i świeżych potraw, warto zdecydować się na dietę pudełkową. Catering wegański dostarczy odpowiednio zbilansowane posiłki, które dostarczą niezbędnych do normalnego funkcjonowania wartości odżywczych. Dieta pozbawiona mięsa i produktów odzwierzęcych wcale nie musi być nudna i niesmaczna. To świetny sposób na zmianę sposobu żywienia, które poprawi funkcjonowanie całego organizmu.

Dieta wegańska wymaga zastąpienia niektórych produktów, tak aby cały czas organizm otrzymywał, na przykład białko i żelazo. Osoby na dicie nie mogą czuć się głodne i nie mogą zacząć chorować ze względu na niedobory. Decydując się na catering wegański ma się pewność, że nad prawidłową kompozycją smaków i produktów czuwa wyspecjalizowany zespół dietetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne