Dieta wege i dieta wegańska

Warzywa

Czym różni się dieta wege od diety wegańskiej? Ta druga eliminuje zdecydowanie wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, a więc nie tyko mięso, ale również nabiał, miód, jajka, skóry, futra, wełny i inne produkty, które pochodzą od zwierząt. Weganizm opiera się na warzywach i owocach.

To światopogląd, który we wszystkich sferach życia wyeliminował produkty, które mogą zawierać substancje odzwierzęce lub zostały wyprodukowane z produktów pochodzących od zwierząt. Z kolei wegetarianizm odrzuca tylko mięso. Produkty nabiałowe i jajka znajdują się w codziennym jadłospisie. Istnieje również semiwegetarianizm, który dopuszcza spożywanie ryb i owoców morza.

Dlaczego warto nie jeść mięsa?

Współczesne mięso dostępne w sklepach, w szczególności drób jest pełen hormonów, antybiotyków i substancji chemicznych, które przyczyniają się do nienaturalnego przybierania na masie i opuchnięcia przez ludzi. Z diety wege często korzystają osoby, które chcą schudnąć. Wegetarianie zauważają spory spadek wagi.Dieta wegetariańska dedykowana jest również osobom chorym na Hashimoto i cukrzycę. Tutaj produkty takie, jak tłuszcze zwierzęce lub nabiał potrafią zachwiać równowagę organizmu. Jeżeli ktoś chce zrealizować detoks i oczyścić organizm z zalegających złogów powinien rozpocząć dietę warzywno-owocową. Taki detoks, nawet jeśli miałby trwać tylko kilka tygodni, jest szczególnie wskazany dla osób, które dotąd prowadziły bardzo rozrywkowy tryb życia. Przejście na wegetarianizm jest motywowane chęcią zaoszczędzenia. Wysokiej jakości mięso, takie jak wołowina jest bardzo droga.

Rezygnując z mięsa możemy zyskać dodatkowe środki na inne pełnowartościowe składniki odżywcze, takie jak bakalie i orzechy, które świetnie wpływają na prace mózgu oraz kondycję skóry, włosów i paznokci. Minimalizując lub rezygnując z mięsa wzbogacamy organizm o ogromną ilość mikro i makroelementów oraz witamin. Szybkie, tanie i różnorodne posiłki dostarcza codziennie profesjonalny catering Hit Dieta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne